2026. június. 23, kedd
 
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek  
     
  Idén is megmérettettek városunk szépkiejtői a Kazinczy versenyen
2017-02-13 14:40:24, Kulturális hírek


Idén is megrendezték a Kazinczy szépkiejtési versenyt a Nadányi Zoltán Művelődési Házban. Az Erdélyi Gábor teremben a versenyzőket és felkészítő tanáraikat Lisztes Éva, a művelődési ház vezetője köszöntötte.

 

A diákok két kategóriában 5-6. illetve 7-8. évfolyamon mérették meg magukat. Először a szabadon választott prózai szöveget olvasták fel, majd a kisebbek a Szent László pénze, az idősebb korosztály pedig Nyiri Péter Haza, anyanyelv, szeretet című művével birkózott meg. A zsűri elnöke Kapornai Andrásné nyugdíjas pedagógus volt. Az 5-6-osok között első helyezett lett Gáti Panna a József Attila Általános Iskola diákja. A 7-8-osok kategóriájában Madarász Rebeka a Széchenyi István Tagiskola tanulója végzett az első helyen, így ő képviselheti városunkat a regionális döntőben.



Kapcsolódó képgaléria:




Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez
 
     
     MENÜ:  
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek

Impresszum | Elérhetőségeink