| 2026. június. 23, kedd |
||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek | ||
| Idén is megmérettettek városunk szépkiejtői a Kazinczy versenyen 2017-02-13 14:40:24, Kulturális hírek ![]() Idén is megrendezték a Kazinczy szépkiejtési versenyt a Nadányi Zoltán Művelődési Házban. Az Erdélyi Gábor teremben a versenyzőket és felkészítő tanáraikat Lisztes Éva, a művelődési ház vezetője köszöntötte. A diákok két kategóriában 5-6. illetve 7-8. évfolyamon mérették meg magukat. Először a szabadon választott prózai szöveget olvasták fel, majd a kisebbek a Szent László pénze, az idősebb korosztály pedig Nyiri Péter Haza, anyanyelv, szeretet című művével birkózott meg. A zsűri elnöke Kapornai Andrásné nyugdíjas pedagógus volt. Az 5-6-osok között első helyezett lett Gáti Panna a József Attila Általános Iskola diákja. A 7-8-osok kategóriájában Madarász Rebeka a Széchenyi István Tagiskola tanulója végzett az első helyen, így ő képviselheti városunkat a regionális döntőben.
Kapcsolódó képgaléria: |
||
| MENÜ: | ||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek Impresszum | Elérhetőségeink |
||