2026. június. 22, hétfő
 
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek  
     
  Energetikai korszerűsítés a Járási Hivatalban
2017-05-05 14:05:43, Városi hírek


A Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal KEHOP pályázati projektje részeként megújul a Berettyóújfalui Járási Hivatal Kossuth u. 6. szám alatti székhelyépülete.

 

A fejlesztés célja a gyenge energetikai jellemzőkkel rendelkező épület energiahatékonysági mutatóinak javítása. A projekt során 33 kormányhivatali épület energetikai korszerűsítésére kerül sor a megyében. Az energetikai felújítások eredményeképpen jelentős energia-megtakarítás érhető el, továbbá a meglévő állapotra vonatkozó tanúsítványok energetikai minőség szerinti besorolása is jelentősen fog javulni. A beruházásnak köszönhetően az épületek korszerűsítését követően éves szinten 38-43 millió Ft megtakarítás lehet.

Berettyóújfaluban március 30-án kezdődtek a munkák az  Universal Bau’ 96” Kft. kivitelezésében, 85 millió Ft összköltséggel. Az fejlesztés során az épület homlokzati hőszigetelésére kerül sor több mint 1000 m2 –en, valamint a padlás utólagos hőszigetelésére is. Megújuló energiaforrás hasznosítása érdekében 36 db napelem panel is kerül az épületre, ezek teljesítménye 9,36 kW. A fűtési rendszer is korszerűsödik: 59 db radiátor termoszelep cseréje történik meg. A várható befejezés június 29.

Az épületben jelenleg a Berettyóújfalui Járási Hivatal Kormányablak Osztálya, Hatósági és Építésügyi Osztálya, Gyámügyi Osztálya, Népegészségügyi Osztálya, valamint Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Osztálya működik.

 

 



Kapcsolódó képgaléria:




Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez
 
     
     MENÜ:  
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek

Impresszum | Elérhetőségeink