2026. június. 22, hétfő
 
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek  
     
  „Kitették a szűröket” - országos pályázat és konferencia
2017-05-22 15:13:51, Kulturális hírek


A Bihari Népművészeti Egyesület már hetedik alkalommal szervezte meg a szakmai nappal egybekötött szűr-, szűrrátét-készítő, szűcshímzés és nemez pályázatát. Az ünnepélyes eredményhirdetést ezúttal is a város napjához kapcsolódva, május 19-én tartották meg.

 

A pályázatban 120 fő vett részt, mintegy 200 pályaművel, az ország minden részéről. A rendezvényen a legszebb darabokat egy kiállításon is megtekinthették az érdeklődők.

A kiállítás és a szakmai nap részvevőit Vitányi István országgyűlési képviselő, Pajna Zoltán, a megyei közgyűlés elnöke és Bónácz János alpolgármester is köszöntötte. A napot Beszprémy Katalin, a Hagyományok Háza Népművészeti Módszertani Műhely vezetője nyitotta meg.



Kapcsolódó képgaléria:




Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez
 
     
     MENÜ:  
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek

Impresszum | Elérhetőségeink