| 2026. június. 22, hétfő |
||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek | ||
| Ünnepi képviselő testületi ülés és a városi díjak átadása 2017-05-24 16:04:55, Frissítve: 2017-06-08 19:53:09 - Városi hírek ![]() 20 évvel ezelőtt, 1997-ben határozott úgy a város képviselő-testülete, hogy május 23-án ünnepeljük a város napját. Ezen a napon emlékezünk arra, hogy Báthory Gábor erdélyi fejedelem, 100 hajdúvitézt telepített le Berettyóújfalu és Szentkozma birtokokon, egyúttal kollektív nemességgel felruházva őket. Idén – a hagyományokat követve - május 23-án Báthory Gábor szobrának koszorúzásával kezdődtek a városnapi események, az ünnepi képviselő-testületi ülésnek pedig ezúttal is a Makk Kálmán Mozi adott otthont. A Báthory-szobornál egybegyűlteket Béke Csaba lantművész muzsikája fogadta, melyet a fejedelem egész alakos szobránál koszorúzás követett. A Makk Kálmán Moziban megtartott ünnepi képviselő testületi ülésen köszöntőt Vitányi István országgyűlési képviselő, Pajna Zoltán, a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés elnöke, valamint Muraközi Istvánt polgármester mondott. Az ünnepi alkalom filmvetítéssel folytatódott. Karácsony Sándor és Ungvári Judit mozgóképes összeállítása az elmúlt évszázad egy-egy fontos állomását mutatta be, megidézve a 30-as, 50-es, a 70-es és 80-as évek Berettyóújfaluját, követve a város fejlődését, átalakulását egészen napjainkig. A városi kitüntetéseket Muraközi István polgármester és Bónácz János alpolgármester adta át. Elsőként a Berettyóújfalu díszpolgára kitüntető címet, melyet Dr. Oláh Éva vehetett át. Az önkormányzat képviselő-testületének határozata alapján ebben az évben Báthory Gábor-díjat két fő részére adományozott. Hajdú Miklós részére posztumusz. A kitüntetést Hajdúné Gajda Katalin vette át. A városért nyújtott tevékenységeinek elismeréseként Báthory Gábor-díjat vehetett át Balláné Veres Ilona. Az egészségügy területén végzett kimagasló munkájának elismeréseként Fráter László-díj kitüntetést vehetett át Dr. Kertész Balázs. Az elmúlt évben alapított - a város közösségeinek működéséhez, értékeinek megőrzéséhez, illetve gyarapításához hozzájáruló személy részére adományozható - Csorba György-díjat Daróczi Lajos részére adományozott a város. Ugyancsak Csorba György-díjat vehetett át Rácz Sándor. Kiemelkedő pedagógiai munkájának elismeréseként Czirjákné Pesti Irma az ünnepi képviselő testületi ülésen Fehér Istvánné-díj kitüntetést vehetett át. Fehér Istvánné-díjat adományozott a képviselő-testület Kiss Béláné részre.Nagy Magdolna pedagógiai munkájának elismeréseként Fehér Istvánné-díjat vehetett át. A „Berettyóújfalu sportjáért” járó Kabos Endre-díjat ebben az évben a Berettyó Munkás Sportegyesület férfi kézilabdacsapata részére adományozta az önkormányzat. Berettyóújfalu város jó tanulója – jó sportolója kitüntető címet Bartha Szilvia vehetett át. Saját munkaterületén több mint negyven éve végzett kiemelkedő aktív tevékenysége elismeréseként Magyar Sándorné emléklapot vehetett át. A helyi közösség elismerését és köszönetét emléklap adományozásával fejezte ki az önkormányzat a több mint negyven éve aktívan tevékenykedő Kecskeméti Imre részére.
Kapcsolódó képgaléria: |
||
| MENÜ: | ||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek Impresszum | Elérhetőségeink |
||