| 2026. június. 28, vasárnap |
||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek | ||
| Orbán Balázsra emlékeztek halála 125. évfordulóján Székelyföldön 2015-04-23 19:00:37, Kulturális hírek ![]() Orbán Balázs halálának 125. évfordulója alkalmából a Nemzetstratégiai Kutatóintézet április 18–án és 19-én, kétnapos emlékünnepséget rendezett. A „legnagyobb székely” emlékére szervezett ünnepségsorozat három helyszínen zajlott, mely szombaton Székelyudvarhelyen, a Tamási Áron Gimnázium Nyírő József-dísztermében vette kezdetét. A háromrészes tudományos konferencián neves szakemberek előadásaiban a néprajkutató, közéleti ember, országgyűlési képviselő került előtérbe, valamint szó esett a fotográfusról is, aki 1862 és 68 között, hat év alatt gyalog, szekéren, lóháton bejárta Székelyföldet. Így készül el fő műve, a Székelyföld leírása. Az emlékünnepség Orbán Balázs szülőfalujában, Székelylengyelfalván folytatódott, ahol a római katolikus templomban Pálúr János, Párizs városának nagydíjasa, a Budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára orgonahangversenyére várták az érdeklődőket. A templom zsúfolásig megtelt a zeneszerető közönséggel.
Kapcsolódó képgaléria: |
||
| MENÜ: | ||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek Impresszum | Elérhetőségeink |
||