| 2026. június. 27, szombat |
||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek | ||
| Az év múzeuma a Bihari Múzeum 2015-05-21 10:46:53, Kulturális hírek ![]() Május 16 és 17-én a Múzeumkertben és a Nemzeti Múzeumban 20. alkalommal rendezték meg az Európa-szinten is különleges rendezvényt: a Múzeumok Majálisát, ahol több mint 110 múzeum mutatkozott be. Egész nap programokkal, előadásokkal, koncertekkel várták a látogatókat. Mint minden évben, a rendezvény a múzeumi szakma legfontosabb eseményei egyikének is helyet ad, hiszen a Pulszky Társaság ekkor adja át ünnepélyesen az Év múzeuma és az Év kiállítása-díjakat. Nagy Csaba tárogató művész nyitotta a díjátadó ünnepséget a múzeumi szakma legkomolyabb és legnagyobb szakmai ünnepének helyszínén a Magyar Nemzeti Múzeum dísztermében. A Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület lassan 20 éve minden esztendőben meghirdeti pályázatát az Év Múzeuma kitüntető cím elnyerésére. Deme Péter elnöktől megtudtuk, az elismerés a muzeális intézmények működésének átfogó elemzése alapján kivívható rang. Az eredményességet – a pályázati kiírásnak megfelelően – az elmúlt évek teljesítményéhez viszonyítva értékelik a bírálók, mivel így érzékelhető az adott pályázati év kiugró teljesítménye.
Kapcsolódó képgaléria: |
||
| MENÜ: | ||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek Impresszum | Elérhetőségeink |
||