2026. június. 27, szombat
 
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek  
     
  Továbbra sem vállalja a működtetést
2015-06-22 10:50:07, Városi hírek


Rendkívüli ülésen döntöttek a képviselők arról, hogy Berettyóújfalu Város Önkormányzata 2015. szeptember 1-jétől nem vállalja saját tulajdonában lévő, de az állami intézményfenntartó központ által fenntartott intézmények ingó és ingatlan vagyonának működtetését.

 

Ezt a képviselő testület a vonatkozó törvénynek megfelelően kérelem benyújtásával kezdeményezheti, illetve kérheti a működtetési kötelezettség alóli felmentését. Az ülésen előterjesztett határozati javaslat szerint a tényleges működtetés átvállalása, az összes rezsiköltség, a tárgyi feltételek és a személyi kiadások finanszírozása többletköltséget jelentene az önkormányzat számára. A polgármester kiegészítéséből kiderült: a képviselő testület az előző ciklusban is kérelmezte a felmentést a működtetés alól, és ahogy akkor, várhatóan most is a mentesség és a teljes költség között állapítja meg a hozzájárulás összegét a minisztérium. Muraközi István hozzátette: a teljes ciklus idejére szól a döntés, melyet a jelenlévők egybehangzó igennel fogadtak el.



Kapcsolódó képgaléria:



Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez
 
     
     MENÜ:  
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek

Impresszum | Elérhetőségeink