2026. június. 27, szombat
 
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek  
     
  Mise, kiállításmegnyitó és kenyérszentelés
2015-09-02 10:08:46, Kulturális hírek


2015. augusztus 20-án Berettyóújfaluban az ünnepi misét követően Papp Imréné éneklése után Kiss Eszter festőművész nyitotta meg Szekeres Erzsébet textilművész Árpád-házi Szentek és Boldogok c. szőttes kárpit kiállítását a Bihar vármegye Képgalériában a Nadányi Zoltán Művelődési Központban.

 

Vajon ünnepelhetnénk-e augusztus 20-át szebb és méltóbb tárlattal, mint Szekeres Erzsébet textilművész Árpád-házi szenteket és boldogokat felmutató gyönyörű kárpitjaival?  Államalapító apostoli királyunk volt az első, akit szentté avattak az Árpád-ház tagjai közül. Őt követték Szent Imre herceg, Skóciai Szent Margit, Szent László király, Szent Piroska, Prágai Szent Ágnes, Szent Erzsébet, Szent Kinga, Szent Margit, Portugáliai Szent Erzsébet, Boldog Erzsébet, Boldog Jolán, Boldog Gertrúd, Skóciai Szent Dávid, Toulouse-i Szent Lajos, Szent Hedvig. Kiss Eszter a megnyitójában ismertette röviden a gödöllői művész életútját: „A Gödöllői Agrártudományi Egyetemen (ma Szent István Egyetem) agrármérnökként végzett 1976-ban. Egyetemi tanulmányai előtt csecsemőgondozó is volt. Mezőgazdasági területen dolgozott 1989-ig, iparművésszé a munkája mellett, önerőből képezte magát. (szöveg: Kocsis Csaba)



Kapcsolódó képgaléria:




Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez
 
     
     MENÜ:  
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek

Impresszum | Elérhetőségeink