| 2026. június. 26, péntek |
||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek | ||
| Újrainduló agrárszakképzés szeptembertől 2015-11-19 08:27:44, Frissítve: 2015-11-19 10:24:55 - Városi hírek ![]() Augusztus 17-től a Földművelésügyi Minisztérium fenntartásába került a Berettyóújfalu, Mátyás u. 7. szám alatti, valamikori Brózik Dezső Mezőgazdasági Szakképző Iskola. Az új tanévben egy új intézmény kezdte meg működését, a hajdúböszörményi Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola tagintézményeként. Román István, a minisztérium agrárszakképzésért felelős helyettes államtitkára országjáró körútjának részeként városunkban találkozott a szaktárca fenntartása alá tartozó iskolában az érintett intézmények partnereivel, a városi, megyei és agrárkamarai vezetés képviselőivel. Román István a mezőgazdasági jellegű szakképzés átalakításával kapcsolatban elmondta, a kormányzat a duális rendszert szorgalmazza a két éve megindult folyamatban, melyhez a berettyóújfalui intézmény most csatlakozott.
Köszöntőjében Molnár Magdolna Ilona azokról az okokról beszélt, hogy mi tette szükségessé Hajdú-Bihar megyében egy újabb agrárszakképző intézmény létrejöttét. A hajdúböszörményi szakképző iskola igazgatója elmondta azt is, a jelenlegi 800 tanulóból 62-en járnak a berettyóújfalui tagintézménybe.Az ettől a tanévtől induló szakokról Kóti Imre, a berettyóújfalui Bessenyei György Mezőgazdasági Szakképző Tagintézmény vezetője beszélt. Az államtitkár helyettes a Tessedik Sámuel Agrárszakképzési Koncepció bemutatása kapcsán kiemelte, a kormány ösztöndíjjal támogatja a hiányszakmákat tanuló fiatalokat. Térségünkben várhatóan ösztöndíjas képzést kapnak a diákok, ha a gépész szakot, vagy éppen a gazdaképzés szakot választják. Kapcsolódó képgaléria: |
||
| MENÜ: | ||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek Impresszum | Elérhetőségeink |
||