| 2026. június. 26, péntek |
||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek | ||
| Méltóság és gondoskodás - nárciszokat ültettek a főtéren 2015-11-27 09:00:13, Frissítve: 2015-11-27 09:27:10 - Városi hírek ![]() Sárga léggömbökkel a kezükben érkeztek a gyerekek a Szent István térre, annak a virágnak a szimbólumaként, mely a telet legyőző tavasz első hírnökeinek egyike, a nárcisz. A nemzetközi kezdeményezéshez csatlakozva a Magyar Hospice Alapítvány 2007 őszén indította el a Méltóság Mezeje elnevezésű szemléletformáló programját, mellyel az emberi méltóság fontosságára hívja fel a figyelmet. A mostani rendezvényen több száz nárcisz elültetése volt a cél. Ezt megelőzve többen is köszöntötték a diákokat. Muraközi István Berettyóújfalu Város polgármestere, Bulcsú László a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat alelnöke és Porkoláb Gyöngyi a Méltóság Mezeje program vezetője. A debreceni alapítvány elnöke azt mondta, az ebben az évben csatlakozó hat Hajdú-Bihari település között Berettyóújfalu az első.
Városunk és a Berettyóújfalui Tankerület már nem első alkalommal csatlakozott az alapítvány programjához, az elmúlt években a Nárcisz futáson is sokan vettek részt. A rendezvényt Varga Réka egy rövid mesével, Török Laura népdalokkal, Kocsis Csaba pedig egy Kürthy Sándor megzenésített verssel tette teljessé. Kapcsolódó képgaléria: |
||
| MENÜ: | ||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek Impresszum | Elérhetőségeink |
||