2026. június. 26, péntek
 
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek  
     
  Méltóság és gondoskodás - nárciszokat ültettek a főtéren
2015-11-27 09:00:13, Frissítve: 2015-11-27 09:27:10 - Városi hírek


Sárga léggömbökkel a kezükben érkeztek a gyerekek a Szent István térre, annak a virágnak a szimbólumaként, mely a telet legyőző tavasz első hírnökeinek egyike, a nárcisz. A nemzetközi kezdeményezéshez csatlakozva a Magyar Hospice Alapítvány 2007 őszén indította el a Méltóság Mezeje elnevezésű szemléletformáló programját, mellyel az emberi méltóság fontosságára hívja fel a figyelmet.

 

A mostani rendezvényen több száz nárcisz elültetése volt a cél. Ezt megelőzve többen is köszöntötték a diákokat. Muraközi István Berettyóújfalu Város polgármestere, Bulcsú László a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat alelnöke és Porkoláb Gyöngyi a Méltóság Mezeje program vezetője. A debreceni alapítvány elnöke azt mondta, az ebben az évben csatlakozó hat Hajdú-Bihari település között Berettyóújfalu az első.

 

 

 

Városunk és a Berettyóújfalui Tankerület már nem első alkalommal csatlakozott az alapítvány programjához, az elmúlt években a Nárcisz futáson is sokan vettek részt. A rendezvényt Varga Réka egy rövid mesével, Török Laura népdalokkal, Kocsis Csaba pedig egy Kürthy Sándor megzenésített verssel tette teljessé.



Kapcsolódó képgaléria:




Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez
 
     
     MENÜ:  
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek

Impresszum | Elérhetőségeink