2026. június. 26, péntek
 
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek  
     
  Rákóczisok újabb diadala
2016-01-05 09:46:12, Frissítve: 2016-01-11 09:18:54 - Városi hírek


November 27-én rendezték meg a Gyermek Iskola Kupa közlekedési verseny megyei döntőjét Debrecenben a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában. A több évtizedes múlttal rendelkező közlekedési vetélkedő Hajdú-Bihar megye alsó tagozatos tanulói számára nyújt versenyzési lehetőséget a gyalogos és kerékpáros közlekedés szabályaiból.

 

A Megyei és Debreceni Baleset-megelőzési Bizottság által szervezett versenyen négyfős csapatok küzdöttek a győzelemért. A területi fordulókról továbbjutott tizenkét iskola tanulói oldották meg minden évfolyamon a "könnyűnek" egyáltalán nem nevezhető KRESZ -tesztlapot, majd a legkisebbek gyalogosan ,a harmadikos és negyedikes tanulók kerékpáron mutathatták meg a tornatermi versenypályán, hogy nemcsak ismerik,hanem alkalmazni is tudják a szabályokat.

A Berettyóújfalui II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola BAMI tanulói az előző heti területi győzelem után megyei szinten is bizonyították felkészültségüket,és ismét mindenkit maguk mögé utasítottak.

A csapat I. helyezéséhez minden tanuló maximálisan hozzáadta tudását.

Egyéni eredményeik :

Mona Dorina 4.b 2.helyezés

Daróczi Sándor 3.b 3.helyezés

Papp Ágota 2.b 1.helyezés

Pásti Panna 1.a 1.helyezés

A kitartó felkészülés,a közös munka gyümölcsét igazi csapatként ünneplő boldog gyerekek büszkeséggel töltötték el a versenyt végig izguló szülőket is, akik minden KRESZ szabályt betartva szállítottak haza bennünket,és a sok értékes ajándékot,amivel a győzteseket jutalmazták.

Köszönjük tanulóinktól ezt a szép ajándékot,és: "Megállni tilos!"

Czirjákné Pesti Irma

közlekedési szakreferens

felkészítő tanár

 



Kapcsolódó képgaléria:



Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez
 
     
     MENÜ:  
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek

Impresszum | Elérhetőségeink