| 2026. június. 26, péntek |
||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek | ||
| Rákóczisok újabb diadala 2016-01-05 09:46:12, Frissítve: 2016-01-11 09:18:54 - Városi hírek ![]() November 27-én rendezték meg a Gyermek Iskola Kupa közlekedési verseny megyei döntőjét Debrecenben a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában. A több évtizedes múlttal rendelkező közlekedési vetélkedő Hajdú-Bihar megye alsó tagozatos tanulói számára nyújt versenyzési lehetőséget a gyalogos és kerékpáros közlekedés szabályaiból.
A Megyei és Debreceni Baleset-megelőzési Bizottság által szervezett versenyen négyfős csapatok küzdöttek a győzelemért. A területi fordulókról továbbjutott tizenkét iskola tanulói oldották meg minden évfolyamon a "könnyűnek" egyáltalán nem nevezhető KRESZ -tesztlapot, majd a legkisebbek gyalogosan ,a harmadikos és negyedikes tanulók kerékpáron mutathatták meg a tornatermi versenypályán, hogy nemcsak ismerik,hanem alkalmazni is tudják a szabályokat. A Berettyóújfalui II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola BAMI tanulói az előző heti területi győzelem után megyei szinten is bizonyították felkészültségüket,és ismét mindenkit maguk mögé utasítottak. A csapat I. helyezéséhez minden tanuló maximálisan hozzáadta tudását. Egyéni eredményeik : Mona Dorina 4.b 2.helyezés Daróczi Sándor 3.b 3.helyezés Papp Ágota 2.b 1.helyezés Pásti Panna 1.a 1.helyezés A kitartó felkészülés,a közös munka gyümölcsét igazi csapatként ünneplő boldog gyerekek büszkeséggel töltötték el a versenyt végig izguló szülőket is, akik minden KRESZ szabályt betartva szállítottak haza bennünket,és a sok értékes ajándékot,amivel a győzteseket jutalmazták. Köszönjük tanulóinktól ezt a szép ajándékot,és: "Megállni tilos!" Czirjákné Pesti Irma közlekedési szakreferens felkészítő tanár
Kapcsolódó képgaléria: |
||
| MENÜ: | ||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek Impresszum | Elérhetőségeink |
||