2026. június. 26, péntek
 
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek  
     
  Az év utolsó testületi ülése
2016-01-11 08:54:10,


Kisebb hulladékgyűjtők bevezetéséről döntöttek és többek között elfogadták az Árpád utcai nyugdíjasház bérlői által történt befizetések felhasználását vizsgáló bizottság jelentését december 17-én megtartott testületi ülésen.

 

2016 januárjától lép életbe az a kormányrendelet mely szerint a vegyes hulladék gyűjtéséhez olyan űrmértékű edényzetet kell biztosítani, mely igazodik a hulladék mennyiségéhez és az ingatlan használók számához is. A napirendek között tárgyalt, a településünket érintő rendelet módosításában a kormányrendeletnek megfelelően a 60, illetve a 80 literes gyűjtőedények is szerepelnek. Az előterjesztés kapcsán elhangzott, a kormányrendelet a kisebb edényzetek esetében részletesen szabályozza a használat feltételeit, de annak pontosításra és az igénybevevők körének szabályozására szükség van.

A tervezet szerint a 60 literes gyűjtőt az ingatlant egyedül használók, a 80 literest pedig a két fő által használt ingatlanok esetében lehet igénybe venni. Az ügyvezető hozzászólásából az is kiderült, hogy miért javasolják a három fő felett használt ingatlanok esetében továbbra is a 120 literes gyűjtőket. Szántai László képviselő kérdése a közszolgáltatást végző cég, a Bihari Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft működőképességére vonatkozott.

Az elfogadott rendelet módosítás alapján a 120 literes gyűjtőedény elszállítási díja nem változik, a 80 literesé 236 Ft, még a 60 literesé 177 Ft lesz. Az igényléshez szükséges dokumentum elérhető a szolgáltató és a város honlapján is.

 

A szeptemberi testületi ülésen döntöttek arról a képviselők, hogy egy háromtagú ideiglenes bizottság fogja vizsgálni az Árpád utcai nyugdíjasház bérlői által fizetett 1,5 millió forint alapítványi hozzájárulásokat. A Berettyóújfalu Város Lakosaiért Alapítvány részére megfizetett összegek az akkori információk szerint az önkormányzati tulajdonú Berettyóújfalui Csatornamű Társuláshoz kerültek, és ezt pályázati fejlesztési önerőre használták fel. A bizottság azt vizsgálta, hogy valóban önkormányzati célra hasznosultak a befizetések. A most napirendre tűzött jelentés szerint a pénzek minden kétséget kizáróan így hasznosultak.

Támogatták a képviselők, hogy az önkormányzat folyamatos könyvvizsgálatára vonatkozó megbízási szerződés meghosszabbításra kerüljön. Döntöttek arról is, hogy továbbra is támogatást nyújt az önkormányzat az általa fenntartott intézményekben dolgozóknak a helyi- és helyközi bérletek közötti különbözet mértékéig. A szállítói kitettségről és a fenálló lejárt tartozásokat minden hónapban bemutató jelentés tárgyalásakor elhangzott, hogy az önkormányzatnak nincsen 60 napon túli tartozása.

 



Kapcsolódó képgaléria:



Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez
 
     
     MENÜ:  
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek

Impresszum | Elérhetőségeink