| 2026. június. 26, péntek |
||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek | ||
| Közös ünneplés, közös kultúra 2016-01-20 09:22:00, Városi hírek ![]() Tizenöt éve ünnepli együtt a magyar kultúra napját Nagyvárad és Berettyóújfalu, a jubileumi évben pedig a két település testvérvárosai, Debrecen és Margitta is csatlakozik a programokhoz. Az egy hétig tartó rendezvénysorozatról január 18-án a résztvevő települések vezetői közös sajtótájékoztatón számoltak be, a nagyváradi Sas-palotában. Muraközi István, Berettyóújfalu polgármestere számos rendezvényt emelt ki, köztük több kiállítást, a gálaest koncertjét, és az „Együtt szaval a nemzet” programot is. Margitta polgármestere, a helyi Helios fotóklub kiállítására hívta fel a figyelmet, melyen debreceni alkotók képei lesznek láthatók. Azt mondta, a margittai rendezvényeken a gyerekektől a felnőttekig mindenki megtalálja a számára megfelelő programot.
Komolay Szabolcs, Debrecen alpolgármestere arról beszélt, hogy a résztvevő városok között eddig is jó kapcsolat volt, melyet a mostani rendezvények, a közös kultúra tovább tud erősíteni. Az alpolgármester a programok között elsőként emelte ki a 150 éves Csokonai Színházban látható díszelőadást, melyet díjátadással is egybekötöttek. Az estet Szentpéteri Csilla ünnepi koncertje zárja. Utalt arra is, hogy több program és pályázat kapcsolódik Kölcsey Ferenchez és a Himnuszhoz, melyet Álmosddal közösen szerveznek. Házigazdaként Huszár István, Nagyvárad alpolgármestere a határ két oldalán lévő városok partnerséget emelte ki, és külön megköszönte és elismerően szólt a szervezőkről, a rendezvények létrehozóiról. A nagyváradi programok közül kiemelte, hogy a nemrégen felújított vár ad helyet a „Tégy jót Szacsvayval, légy jó mindhalálig!” című rajzpályázat kiállításának, január 22-én pedig ötszáz diák szavalja egyszerre Kölcsey Himnuszát. A gálaestre ezúttal is a Szigligeti Színházban kerül sor.
Kapcsolódó képgaléria: |
||
| MENÜ: | ||
| Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek Impresszum | Elérhetőségeink |
||