2024. december. 14, szombat
 
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek  
     
  Töretlen népszerűségnek örvendett a Bihari Számadó Napok
2024-11-18 11:07:28, Városi hírek


Berettyóújfaluban immár 26. alkalommal várta az érdeklődőket a Bihari Számadó Napok október 11.-12. között. A rendezvénynek ismét a Kabos Endre Városi Sportcsarnok adott otthont, ám az esemény népszerűségét bizonyította az is, hogy a Járási Hivatal előtti parkolót is megtöltötték a bihari térségben elő vállalkozók, cégek, intézmények, civil szervezetek látványos, termékeiket vagy szolgáltatásaikat bemutató standjaikkal.

 
A rendezvényt idén is a Hajdú- Bihar Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara főszerezésében és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara társszervezésében, Berettyóújfalu Város Önkormányzata és a Berettyó Kulturális Központ támogatásával rendezték meg. A délelőtti programsorozatot a Nadányi Zoltán Művelődési Ház Bazsarózsa Népdalköre nyitotta meg, majd Miklóssy Ferenc a Hajdú-Bihar Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke köszöntette elsőként a résztvevőket, aki beszédében méltatta, hogy a gazdaságot ért negatív hatások ellenére is sokan eljöttek a rendezvényre, és a térségben jelen levő vállalkozások azon munkálkodnak, hogy térségi és hazai partnerekkel együtt dolgozva, a magyar lakosság számára nyújtsanak értéket, kiemelkedőt. Szólláth Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Hajdú-Bihar Vármegyei Szervezetének elnöke azt a fejlődést hangsúlyozta, amin az elmúlt 20 évben ment keresztül a térség, és amiben jelentős szerepet vállaltak a helyi termelők, értékesítők is, akiknek a termékei világszínvonalon is megállnák a helyüket. Városunk polgármestere, Muraközi István többek között a rendezvény sikerét méltatta, aminek mibenlétét abban látja, hogy a Bihari Számadó Napok úgy tudott hű maradni a magyar hagyományokhoz, hogy mindig magában hordozta a megújulást is, ezek kölcsönhatásával pedig a térség egyik legkiemelkedőbb rendezvényévé nőtte ki magát, amire méltán lehetünk büszkék.
 
Győrfi Sándor a HBKIK Berettyóújfalui Szervezetének elnöke a résztvevőket köszöntő beszédében elmondta, turizmus fellendítésében és a kis- és középvállalkozások fejlődősében látja a jövőt, akik számára a közel jövőben várhatóan közel 300 milliárd forint támogatási forrás nyílik majd meg.
 
Idén Demián Zsolt, Margitta város polgármestere viselte a rendezvény díszvendége címet, aki beszédében megköszönte a kitüntető felkérést, majd azt is megemlítette, maguk is készültek egy kézműves termékekből álló standdal, ahova szeretettel várják az érdeklődőket.
 
Margitta polgármestere arra is kitért, hogy terveik között szerepel egy hasonló tematikájú rendezvény megszervezése is.
 
A programsorozat – hagyományaihoz híven – a díjak átadásával folytatódott. 
Elsőként a Hajdú-Bihar Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara Berettyóújfalui Szervezetének elnöksége által 2007-ben alapított Nyíri István díjat adták át, amit minden évben az egyes gazdasági szervezetek érdekén túlmutató, a város és térsége gazdaságának egészét szolgáló tevékenység elismerésként vehet át a díjazott. Az elismerésben évente egy személy részesülhet, amit ebben az évben Daróczi Lajos vehetett át. A helyi születésű és származású vállalkozó agrármérnökként és oktatóként is jelentős szakmai múlttal rendelkezik, utóbbinak elismeréseként a Szent István Egyetemen címzetes egyetemi docens minősítést is szerzett, és jelenleg is intenzív munkakapcsolata van a Debreceni Egyetemmel. Alapító tagja és Főkrónikása a Bihari Mézlovagrendnek, és évek óta segíti a Berettyóújfalu járás vállalkozásait, társadalmi szerepvállalása révén pedig aktívan közreműködik a civil szervezetek programjainak szervezésében, a város közösségi értékeinek megőrzésében is.
 
A gyógynövényeknek és a természetes alapanyagoknak jelentős szerepe van Korán Ibolya vállalkozásában is, a Szörpös Ház megalkotója idén a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara-díjat vehette át.
 
A Kulturális termékdíjat a furtai Juhász Erzsébet Hagyományőrző Egyesület tagjának, a névadó lányának, Hodába Józsefné Varga Erzsébetnek ítélték oda idén.
 
Ezúttal sem maradhattak el a Termékdíjak kiosztása sem, melynek harmadik helyezését Farkas Richárd házi szörp, lekvár és dzsem készítő, a második helyezését Gólián Tímea méztermelő, az első helyezést pedig az „Egy gyertya, egy illat, egy élmény” Premier Illat Stúdió megálmodója: Madar Ferenc nyerte el idén.
 
A Vásárdíj kiosztása is elmaradhatatlan része a Bihari Számadó napoknak, mely harmadik helyezést jelentett Nagyrábé Község Önkormányzatának, második helyezést a BSzC Bessenyei György Technikumának, a termékdíj első helyezését pedig idén Elek Róbert, a Red Kreatív Stúdió ügyvezetője nyerte el.
 
A Bihari Számadó napok díszvendég kiállítójának járó díjak kiosztásán Margitta Megyei Jogú Város polgármestere, Demián Zsolt, Muraközi István, Berettyóújfalu polgármestere, Kissné Gyarmati Ágnes, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara vármegyei igazgatója, Kállai Irén, a Berettyó Kulturális Központ igazgatója, valamint Lisztes Éva, a Nadányi Művelődési Ház vezetője részesült a kitüntető elismerésben.
 
A Bihari Számadó Napok azon túl, hogy alkalmat teremtett a résztvevők termékeinek, vagy szolgáltatásainak bemutatására, a vállalkozóknak lehetőségük nyílt tematikus előadásokon is részt venni.
A Kossuth u. 6. szám alatti Fráter teremben Lente Annamária, a HBKIK Széchényi Kártya Program ügyintézője a Széchényi Kártya Program Max+-al, és vállalkozói hitelekkel kapcsolatban tartott tájékoztató előadást 11 órától. Az ezt követő előadáson pedig Balázs Viktor, a NAK Környezeti fenntarthatóságáért és Innovációért felelős alelnöke, illetve Sztahura Erzsébet, Talajügyi kamarai tanácsos a szántóföldi növénytermesztés kihívásairól és lehetőségeiről értekezett az induló AKG (Agrár Környezetgazdálkodási Kifizetések, Ökológiai pályázatok és a gabonapiaci trendek tükrében a résztvevőknek.
 
Természetesen a rendezvényre kilátogatók sem unatkoztak, hiszen az érdeklődők számtalan, ízvilágban gazdag termelői finomságot kóstolhattak meg. A különböző ízesítésű sajtok, a házi készítésű, természetes kávéval és fahéjjal ízesített karamellás cukorka, a száz százalékban gyümölcs alapból készült szörpök és lekvárok kavalkádja mellett az illatok kedvelői is találtak kedvükre valót. De a szemnek is egy élmény volt a részvétel, hiszen kézműves termékekkel, festményekkel es egyedi vintage stílusban díszített dekorációs termékekben is gyönyörködhettek a látogatók. Ugyanakkor színpadi produkciókban sem volt ezúttal sem hiány, hiszen a BSzC Bessenyei György Technikuma önvédelmi bemutatóval, a Berettyóparti Nyugdíjas Egyesület népdalkörének, Vadvirág triója, Kocsis Csaba, Garabuczi Máté és a Gáborjáni Hagyományőrző Népzenei Egyesület pedig zenés műsorával szórakoztatta az érdeklődőket. Míg a tánc kedvelőket a Bajnóca Néptánc Egyesület szórakoztatta a 26. Bihari Számadó Napokon.
 


Kapcsolódó képgaléria:



Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez
 
     
     MENÜ:  
  Címoldal | Városi hírek | Kulturális hírek

Impresszum | Elérhetőségeink